مقطع متوسطه اول

مقطع متوسطه‌ی اول به‌ عنوان گذرگاهی است که دانش‌آموزان با عبور از آن به متوسطه‌ی دوم و کنکور سراسری می‌رسند. در مدارس متوسطه اول سیمناد نیز اهمیت این مسئله به‌خوبی درک شده است؛ به گونه‌ای که دانش‌آموزان این مدرسه از نظر آموزشی به‌خوبی تقویت می‌شوند. کادر دبیران باتجربه و بسیار خبره‌ی متوسطه اول دخترانه و پسرانه نقش به‌سزایی در اجرای موفق برنامه‌های آموزشی این مدرسه دارند و این موضوع از وجوه تمایز این واحد آموزشی با سایر مدارس متوسطه اول تبریز به شمار می‌روند.


یکی از مهم‌ترین برنامه‌های آموزش که برای دانش‌آموزان پایه هفتم، هشتم و نهم در متوسطه اول سیمناد در نظر گرفته شده است، آموزش زبان انگلیسی است. دانش‌آموزان در طول هرسال تحصیلی ساعات قابل توجهی را در آموزشگاه زبان به تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی خود می‌پردازند. از جمله دیگر امکانات این مدارس می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:


o کلاس‌های آموزشی هوشمند
o حیاط پوشیده شده با چمن مصنوعی

o آزمایشگاه علوم در دروس فیزیک، شیمی، زیست شناسی و تشریح در دبیرستان پسرانه دوره اول
o امکان برگزاری کلاس ها به صورت مجازی یا تلفیقی از حضوری و مجازی در دوران کرونا
o اینترنت پرسرعت و نامحدود


درمدارس متوسطه اول سیمناد سنجش علمی دانش‌آموزان مبتنی بر اصول علمی صورت می‌گیرد. به این معنی که در بازه‌های زمانی مشخص و مطابق با سرفصل‌های درسی معین، آزمون‌های سنجش تستی و تشریحی در مدارس برگزار می‌گردد. پس از برگزاری هر آزمون نتایج به‌صورت دقیق و مفصل توسط مسئولین پایه که تمام وقت در مدرسه حضور دارند مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و برای برطرف‌کردن نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت دانش‌آموزان برنامه‌ریزی‌های لازم صورت می‌گیرد. مسئله‌ی مشاوره‌ی تحصیلی نیز در این واحد آموزشی به عنوان یکی از ارکان فعالیت‌های این مدرسه به شمار می‌رود و دانش‌آموزان به‌صورت فردی و گروهی از خدمات کادر مشاوره مجرب و باسابقه این مدرسه برخوردار می‌شوند.