مشاوره و روانشناسی

گروه روانشناسی و مشاوره موسسه سیمناد در دو بخش مشاوره برنامه ریزی تحصیلی و مشاوره روانشناسی فعالیت دارد.

مشاوره برنامه ریزی تحصیلی

آموزشگاه سیمناد به منظور رفع نیازهای مشاوره ای دانش آموزان و همچنین ارائه ی برنامه های مطالعاتی علمی و مطابق با اصول روانشناسی آموزشی، در شعب خود از حضور مشاورین متخصص و مسلط به مبانی مشاوره و برنامه ریزی به صورت تمام وقت استفاده می نماید.
این مشاورین در طول دوره تحصیل در کنار دانش آموزان بوده و با شناسایی استعداد ها، توانایی ها و همچنین نقاط ضغف و قوت هر دانش آموز درجلسات مشاوره فردی نسبت به ارائه ی راهنمایی های لازم و انجام برنامه ریزی فردی برای وی اقدام نماید. همچنین این مشاورین، آموزشهای عمومی در زمینه روشهای مطالعه، روشهای تست زنی، غلبه بر اضطراب و … را در جلسات گروهی برای تمامی دانش آموزان ارائه می کنند.
علاوه بر موارد فوق، انتخاب رشته دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد نیز یکی از برنامه های جاری مشاورین برای دانش آموزان است. حضور مشاورین مجرب و آموزش دیده یکی از برتری های موسسه سیمناد است که در سالیان اخیر باعث افزایش چشم گیر اثربخشی خدمات آموزشی این موسسه شده است.

مشاوره و روانشناسی

مشاوره و روانشناسی در موسسه سیمناد با حضور روان شناس و متخصص برای ایجاد بهداشت روانی مناسب، سلامت رفتاری و عملکردی، ارائه خدمات مشاوره ای _ روانشناختی مورد نیاز دانش آموزان و والدین پیش بینی شده است.

مهارت های زندگی

مجموعه آموزشی سیمناد به دنبال پاسخ گویی به نیاز های فردی و اجتماعی نو آموزان در گروه سنی پیش دبستان و دبستان و متوسطه اول( از سال تحصیلی آینده)، نسبت به برنامه ریزی و طراحی آموزش مهارت های پایه و پیشرفته در برقراری ارتباط با فرد، خانواده، مدرسه و در سطوح بالاتر در اجتماع و همچنین دست یابی به مهارت های ده گانه خود آگاهی، همدلی، تصمیم گیری، حل مسئله، ارتباط موثر، روابط بین فردی، مقابله با هیجانات، مدیریت استرس، تفکر انتقادی و تفکر خلاق در طی سال های آموزشی، اقدام نموده است.

آموزش مهارت های زندگی در مدارس سیمناد، با توجه به رویکرد بین المللی این مجموعه آموزشی و حرکتی همسو با دیگر مدارس بین المللی و توصیه سازمان بهداشت جهانی با هدف پیشگیری از آسیب های روانی از جمله عزت نفس پایین، ناتوانی در کنترل خشم، آسیب های اجتماعی و ناتوانی در برقراری ارتباطات مناسب، رفتار های پر خطر و موارد مشابه، انجام می شود.

گروه آموزشی با همکاری مشاوران و روانشناسان جهت تدریس مهارت های زندگی،کتاب های راهنمای تدریس به تفکیک پایه های مختلف تدوین کرده اند که آموزش دانش آموزان بر مبنای آن انجام می شود. این گروه وظیفه آموزش و نظارت معلمان را بر عهده دارد.

مشاوره کودک و خانواده

ایجاد بستری مناسب برای تعامل دانش آموز و خانواده و حل مشکلات بین فردی و رفتارهای اجتماعی برای ممانعت از ایجاد و پیشروی فشار های روانی و علائم خلقی مضر از جمله اضطراب، ترس و مشکلات یادگیری و سایر مسائل ناشی از عدم تعادل رفتاری و روانی دانش آموزان همچنین به کار گیری آزمون های مختلف هوش، خلاقیت، مهارت های اجتماعی، فعالیت های ذهنی و گروهی، از برنامه های مداترس سیمناد می باشد.

آموزش مهارت های شناختی و اجتماعی در گروههای سنی پیش دبستان، اول تا سوم و چهارم تا ششم دبستان در زمینه های تفکر منطقی، توجه و تمرکز، خلاقیت، تولید ایده، دوست یابی و مدیریت و برنامه ریزی از دیگر اهداف و برنامه های همکاران ما می باشد که این برنامه ها در ایام قبل از کرونا در کلاس ها تدریس و آموزش داده می شد و قطعا با بهتر شدن شرایط عمومی جامعه از لحاظ کرونا و حضوری شدن کلاس ها این روند ادامه پیدا خواهد کرد. همچنین واحد مشاوره و روانشناسی موسسه برای والدین عزیز کارگاه های آموزشی با موضوعات سبک های فرزند پروری، مهارت های برخورد با کودک و بهبود رابطه مادر- کودک برگزار می نماید.