یکی از راه های یاد گرفتن مهارت های زبان انگلیسی در دنیای دیجیتالی امروزی، استفاده از جدیدترین اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی است. این اپلیکیشن های تلفن همراه برای همه سنین در دسترس هستند و همه مهارت های شنیداری، خوانداری، نوشتاری و گفتاری فرد را ارتقا می دهند. یادگیری زبان انگلیسی برای آینده تحصیلی و شغلی نسل جدید، اهمیت دوچندان دارد.

شاید برخی اوقات به این فکر می کنید که چه لزومی دارد زبان انگلیسی یاد بگیریم؟! و ما در اینجا به شما خواهیم گفت، یاد گرفتن یک زبان خارجی، که عمدتاً زبان انگلیسی است، امروزه به یک ضرورت تبدیل شده است. ما در طول روز از تمامی اپلیکیشن های تلفن همراه استفاده می کنیم، سایت های خارجی را بررسی می کنیم، از مجلات و مقالات خارجی استفاده می کنیم، فیلم های زبان اصلی نگاه می کنیم و …، و می دانیم که زبان انگلیسی، جزء جدا نشدنی از همه این ها است!

آموزش زبان انگلیسی یکی از روش هایی است که بتوانید آینده شغلی بهتری برای خود رقم بزنید. به ویژه برای دانشجویان نسل جدید، پذیرش از دانشگاه های خارجی و نگارش مقالات انگلیسی، در اولویت قرار دارد.

از سویی دیگر، متقاضیان مهاجرت به کشورهای مختلف جهان، نیاز دارند که مدرک زبان تافل یا آیلتس داشته باشند و این یعنی باید دوره های تخصصی زبان انگلیسی را گذرانده باشند.

می بینید که اهمیت یاد گرفتن زبان انگلیسی چقدر زیاد است! پس چرا از تلفن همراه خود برای این کار استفاده نکنیم؟

امروزه دنیای اپلیکیشن های موبایل بسیار توسعه یافته است و می توانید برنامه هایی را پیدا کنید که به صورت رایگان، زبان انگلیسی را در یک محیط نرم افزاری زیبا و جذاب به شما یاد می دهند. بیایید در قسمت بعدی با هم به بررسی یک سری از بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی بپردازیم.

۱- اپلیکیشن babbel

این اپلیکیشن، توسط تیم حرفه ای از کارشناسان زبان انگلیسی طراحی شده است و دوره های آموزشی قوی و کامل را برای همه ارائه می دهد. شما می توانید در این اپلیکیشن، دروس مختلف زبان را در سطوح مبتدی تا فوق پیشرفته دنبال کنید و مهارت های لازم را به دست بیاورید. تقسیم بندی موضوعی، و کمک به مهارت های مکالمه انگلیسی، از مهم ترین نقاط قوت این اپلیکیشن است. برخی از بخش های داخل این اپلیکیشن، پرداخت پولی دارند. این را می توانید در سیستم عامل اندروید و ios به راحتی نصب کنید.

۲- اپلیکیشن learnit

یکی از بهترین و جامع ترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی ایرانی، اپلیکیشن لرنیت است. در این اپلیکیشن تلفن همراه می توانید انواع دروس زبان انگلیسی را از سطح پایه تا پیشرفته دنبال کنید. بیشترین مخاطبان این اپلیکیشن، بزرگسالانی هستند که می خواهند مهارت های زبان خارجی خود را ارتقا بدهند. انواع گرامر زبان انگلیسی، مکالمه، تلفظ صوتی، لغات و … را در اپلیکیشن لرنیت می آموزید. این اپلیکیشن را فقط می توانید بر روی سیستم عامل اندروید نصب کنید.

۳- اپلیکیشن doulingo

اپلیکیشن دولینگو یا doulingo، یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن ها برای آموزش زبان انگلیسی است. شما با نصب این اپلیکیشن بر روی سیستم عامل اندروید و ios می توانید به راحتی، همه آنچه را نیاز دارید در سطوح مختلف زبان انگلیسی فرا بگیرید.

مهارت های reading و writing و speaking و listening خود را با آموزش های اپلیکیشن دولینگو به راحتی ارتقا خواهید داد. این اپلیکیشن، جامع ترین برنامه تلفن همراه در جهان است که بیشترین مخاطب را دارد. می توانید آموزش های گرامری کامل را نیز داشته باشید و خود را برای آزمون های تافل و آیلتس و … آماده کنید.

یکی از نکات مهم در اپلیکیشن دولینگو، آموزش زبان انگلیسی به بیشتر از ۳۰ زبان دنیا می باشد. بازی های جذابی برای یادگیری همه مفاهیم انگلیسی در این اپلیکیشن وجود دارد.

۴- اپلیکیشن Learn Languages with Memrise

اپلیکیشن Learn Languages with Memrise یکی از بهترین و کامل ترین گزینه ها برای یادگیری زبان انگلیسی به سبک نیتیو است. این اپلیکیشن، مخاطبان زیادی در سراسر جهان دارد و برای افراد تازه کار هم مناسب است. شما می توانید در این برنامه، ویدیوهای زبان اصلی را ببینید و مهارت های شنیداری و مکالمه روزمره خود را ارتقا بدهید.

بیشتر آموزش ها در این اپلیکیشن، رایگان هستند اما برخی از بخش ها نیز پولی در نظر گرفته شده اند. مهم ترین مزیتی که این اپلیکیشن دارد این است که می توانید اشتباهات خود را در تمرین ها، به راحتی تصحیح کنید. نصب این برنامه برای سیستم عامل اندروید و ios امکان پذیر است.

۵- اپلیکیشن zabanshenas

اگر ترجیح می دهید که زبان انگلیسی را با آهنگ و موزیک و بازی، یاد بگیرید، اپلیکیشن زبان شناس برای شما بهترین گزینه است. در این برنامه، همه مفاهیم با یک بازی سرگرم کننده آموزش داده می شوند، بنابراین در ذهنتان بهتر باقی می مانند. این اپلیکیشن با زبان فارسی سازگار است و می توانید بر روی سیستم عامل اندروید و ios نیز نصب کنید. حتی ترتیبی داده شده تا پیشرفت خود را در آموزش ها ارزیابی کنید.

زبان انگلیسی را با اپلیکیشن بیاموزیم یا به آموزشگاه زبان برویم؟

یکی از مهم ترین سوالات اکثر علاقه مندان به یادگیری زبان انگلیسی این است که آیا دوره های خود را از طریق اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی کامل کنند یا الزاماً باید به آموزشگاه زبان بروند و در دوره های حضوری شرکت کنند؟!

مسئله مهم این است که دنیای امروزی، با سرعت رو به پیشرفت است و اکثر بسترهای آموزشی به صورت آنلاین فرآهم هستند. شما می توانید تمامی آموزش های مورد نظرتان را از طریق بهترین اپلیکیشن ها و سایت های اینترنتی دریافت کنید. شرکت در کلاس های حضوری برای ارتقای مهارت مکالمه، ضروری است و می توانید برای دریافت مدرک معتبر پایان دوره هم اقدام کنید.

اگر وقت و فرصت کافی را دارید، در کنار کلاس های حضوری آموزشگاه های تخصصی زبان انگلیسی، از بهترین اپلیکیشن های تلفن همراه نیز استفاده کنید. هرچه بیشتر یاد بگیرید، به نفع خودتان است. اگر به آینده بهتری از نظر جایگاه تحصیلی و شغلی فکر می کنید، آموزش زبان انگلیسی را جدی بگیرید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *