عکاسی یکی از رشته های هنری در کالج و دانشگاه است که می تواند منبع درآمدزای خوبی برای علاقه مندان به این حوزه ایجاد کند. به همان اندازه که عکاسی کردن، شگفت انگیز و مهم است، می تواند تقریباً بی حد و حصر و پیچیده باشد! هنر عکاسی کردن، یعنی عکاس می تواند تکنیک هایی را به کار بگیرد که عکس های الهام بخش را از عکس های معمولی جدا کند. بیایید نگاه متفاوتی به این هنر داشته باشیم و با آینده رشته عکاسی آشنا شویم.

عکاسی چیست؟

عکاسی، هنر گرفتن نور با دوربین است! این یک تعریف ساده و ظاهری است. عکاسی کردن معمولاً از طریق یک سنسور دیجیتال یا فیلم، برای ایجاد یک تصویر انجام می شود. با داشتن تجهیزات دوربین مناسب، حتی می توانید از طول موج های نور نامرئی برای چشم انسان، از جمله UV، مادون قرمز و رادیو نیز عکس بگیرید.

اولین عکس دائمی در سال ۱۸۲۶ (برخی منابع، سال ۱۸۲۷ را ثبت کرده اند) توسط Joseph Nicéphore Niépce در فرانسه گرفته شد و سقف یک ساختمان را نشان می دهد که توسط خورشید روشن شده است.

از آن زمان به بعد راه زیادی طی شده تا به دنیای پر رمز و راز و پیشرفته امروزی در صنعت عکاسی برسیم. هدف از نگارش این مقاله، معرفی دنیای گذشته و حال عکاسی است. همچنین تصمیم داریم به فناوری های جدید اشاره کنیم که آینده رشته عکاسی را پیش بینی می کنند.

تاریخچه مختصری از عکاسی و افرادی که باعث موفقیت آن شدند

عکاسی رنگی با انتشار فیلم «Kodachrome» ایستمن کداک، در دهه ۱۹۳۰ محبوب و قابل دسترس شد. قبل از آن، تقریباً همه عکس‌ها تک رنگ بودند – اگرچه تعداد انگشت شماری از عکاسان که به نوعی از دسته شیمیدانان و کیمیاگران بودند، دهه‌ها قبل، از تکنیک‌های تخصصی برای ثبت تصاویر رنگی استفاده می‌کردند. گالری های جذابی از عکس های دهه ۱۸۰۰ یا اوایل دهه ۱۹۰۰ را خواهید یافت که به صورت تمام رنگی گرفته شده اند.

این دانشمندان یا به نوعی جادوگران زمان های قدیم، اولین عکاسان عکس رنگی، به سختی، مرزهای یکی از جدیدترین فعالیت های هنری جهان را جابجا می کنند. تاریخ عکاسی، همیشه تاریخ مردمان بوده است – یعن هنرمندان و مخترعانی که این رشته را به عصر مدرن هدایت کردند.

بنابراین، در قسمت بعدی، معرفی مختصری از برخی از مهم‌ترین نام‌ آوران عکاسی را معرفی خواهیم کرد. اکتشافات، خلاقیت‌ها، ایده‌ها و عکس‌های آن‌ها، تصاویر ما را تا به امروز شکل می‌دهد.

۱-جوزف نیکفور نیپس (Joseph Nicéphore Niépce)

اختراع: اولین عکس دائمی؛ فرانسه، ۱۸۲۶

قرن‌ها قبل از اینکه جوزف، روش خود را ابداع کند، دوربین‌ها وجود داشتند، اما یک نقص بزرگ داشتند: عکس گرفتن با آنها غیر ممکن بود! آنها نور را به سادگی بر روی یک سطح جداگانه پرتاب می کردند و این، همان عکس ثبت شده نبود. جوزف نیکفور، این مشکل را با پوشاندن یک صفحه با آسفالت حل کرد، که وقتی در معرض نور قرار می گرفت سخت تر می شد.

۲-لوییز داگر (Louis Daguerre)

اختراع: داگرئوتیپ (Daguerreotype )- (اولین مواد عکاسی تجاری)؛ فرانسه، ۱۸۳۹

داگرئوتیپ ها تصاویری هستند که مستقیماً روی یک ورق مسی با روکش نقره محکم شده اند. این اختراع، چیزی است که واقعاً عکاسی را به یک واقعیت عملی تبدیل کرد – اگرچه هنوز برای بسیاری از مردم، این مرحله فقط یک کنجکاوی گران قیمت بوده است.

۳-آلفرد استیگلیتز (Alfred Stieglitz)

ژانر عکاسی: پرتره و مستند

مکان: ایالات متحده، اواخر دهه ۱۸۰۰ تا اواسط دهه ۱۹۰۰

آلفرد استیگلیتز یک عکاس بود، اما مهمتر از آن، او یکی از اولین اعضای تأثیرگذار جامعه هنری بود که عکاسی را به عنوان یک رسانه خلاق جدی گرفت. او معتقد بود که عکس ها می توانند دیدگاه هنرمند را به خوبی نقاشی یا موسیقی، بیان کنند – به عبارت دیگر، عکاسان می توانند هنرمند باشند. درک امروزی از عکاسی به عنوان یک هنر، مدیون استیگلیتز است.

نقل قول آلفرد استیگلیتز: “در عکاسی، واقعیتی وجود دارد که آنقدر ظریف است که واقعی تر از واقعیت دیده می شود.”

۴-دوروتیا لانگ (Dorothea Lange)

ژانر: عکاسی پرتره

مکان: ایالات متحده، دهه ۱۹۳۰

یکی از برجسته ترین عکاسان مستند تاریخ، Dorothea Lange است. عکس های او زمینه حوزه عکاسی مستند را شکل دادند و شاید او بیش از هر کس دیگری، پتانسیل دوربین را برای بیان داستان های قدرتمند نشان داد.

۵-انسل آدامز (Ansel Adams)

ژانر: عکاسی منظره؛ ایالات متحده آمریکا؛ دهه ۱۹۲۰ تا ۱۹۶۰

انسل آدامز شاید مشهورترین عکاس تاریخ باشد که مورد توجه قرار گرفته است زیرا او عمدتاً از مناظر طبیعی عکس می گرفت. انسل آدامز به آغاز دوره رئالیسم در عکاسی منظره کمک کرد و از قهرمانان اولیه جنبش های محیط زیستی و حفظ محیط زیست در ایالات متحده محسوب می شد.

حداقل تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی چیست؟

دوربین عکاسی

اگر یک دوربین اختصاصی خریداری می‌کنید، دوربینی با لنزهای قابل تعویض انتخاب کنید تا بتوانید انواع مختلف عکاسی را راحت ‌تر ثبت کنید. نظرات درج شده درباره دوربین ها را بخوانید، اما روی آنها وسواس نداشته باشید، زیرا همه چیزهایی که امروزه در دسترس هستند تقریباً به اندازه رقبای آن برند، خوب هستند.

لنزهای دوربین

لنزها، همان قطعاتی هستند که در دوبین عکاسی حرفه ای اهمیت دارد. برای عکاسی روزمره، با یک لنز زوم استاندارد مانند ۲۴-۷۰ mm یا ۱۸-۵۵ mm شروع کنید. برای عکاسی پرتره، یک لنز پرایم (لنزی که زوم نمی‌کند) در ۳۵ میلی ‌متر، ۵۰ میلی‌متر یا ۸۵ میلی‌متر انتخاب کنید. برای عکاسی ورزشی، از لنز تله فوتو استفاده کنید. برای عکاسی ماکرو، یک لنز ماکرو اختصاصی تهیه کنید. لنزها بیش از هر قطعه دیگری از تجهیزات عکاسی اهمیت دارند زیرا آنها در وهله اول تعیین می کنند که چه عکس هایی را می توانید بگیرید.

نرم افزار

پس عکاسی کردن، باید عکس های خود را ویرایش کنید. نرم افزاری که در رایانه شما وجود دارد، احتمالاً در دراز مدت کیفیت عکس ها را کاهش نمی دهد. در نهایت، فتوشاپ و لایت روم، هنوز استانداردهای خوب برای ویرایش عکس هستند. یک جایگزین مناسب برای نرم افزار لایت روم، منبع Darktable است. هر کدام را که انتخاب می کنید، آن را به خوبی یاد بگیرید.

تجهیزات دیگری نیز وجود دارد که ممکن است خرید آنها در حوزه رشته عکاسی اختیاری باشد، اما بسیار مفید هستند:

  • یک سه پایه، بهترین دوست عکاس منظره است!
  • کیف عکاسی: یک کیف رو دوشی برای عکاسی خیابانی، یک کیف رولینگ برای عکاسی استودیویی، یک کوله پشتی فنی برای عکاسی منظره و … را می توانید برای سهولت کارتان تهیه کنید.
  • کارت حافظه خوب: اینها در عکاسی، اختیاری نیستند. برای شروع کارتان باید بهترین کارت حافظه در محدوده ۶۴-۱۲۸ گیگابایت انتخاب کنید. در صورت عکاسی متوالی، یک کارت پر سرعت بخرید، زیرا حافظه دوربین شما سریع‌تر پاک می‌شود.
  • باتری های اضافی: حداقل یک باتری یدکی برای راه اندازی دوربین، و ترجیحاً دو باتری بخرید.
  • فیلتر پلاریزه: این یک مورد مهم است، به خصوص برای عکاسان منظره. پولاریزر ارزان قیمت نخرید، وگرنه به کیفیت تصویر شما آسیب می رساند. فیلتر نانو با ضریب انتقال بالا B+W بسیار مناسب است.
  • فلاش دوربین: فلاش ها ممکن است گران باشند، اگر می خواهید از فلاش، خارج از دوربین خود استفاده کنید، ممکن است نیاز به خرید یک فرستنده و گیرنده جداگانه نیز داشته باشید. اما برای ژانرهایی مانند عکاسی پرتره یا عکاسی ماکرو، فلاش، ضروری است.
  • مانیتور کامپیوتر: مانیتور باکیفیت برای ویرایش عکس ها تقریباً ضروری است.
  • کیت تمیز کردن: این شامل یک پارچه میکروفیبر است که بخش جلویی لنز دوربین شما را تمیز نگه می دارد. همچنین یک دمنده برای پاک کردن گرد و غبار از سنسور دوربین خود تهیه کنید.
  • تجهیزات دیگر: لوازم جانبی بی‌شماری برای حوزه عکاسی وجود دارد، از شاتر عکاسی از راه دور گرفته تا پیوست‌های GPS، چاپگرها و موارد دیگر. در ابتدا نگران خرید این تجهیزات نباشید؛ در طول زمان متوجه خواهید شد که آیا به هر یک از آنها نیاز دارید یا خیر.

آینده رشته عکاسی: ۹ پیش بینی جالب در فناوری عکاسی

امروز که کمتر از ۲۰۰ سال از ظهور داگرئوتیپ های قدیمی گذشته است، ساده لوحانه است اگر فرض کنیم به نقطه اوج صنعت عکاسی رسیده ایم! آینده این رشته بسیار جذاب و هیجان انگیز خواهد بود. در قسمت زیر به پیش بینی هایی اشاره می کنیم که در آینده ظهور خواهند کرد! اگر به عکاسی علاقه دارید و می خواهید وارد این رشته بشوید، این فناوری ها را از یاد نبرید.

۱- ساخت سنسورهای قوی تر

از زمان شروع عکاسی دیجیتال، حسگرها به طور تصاعدی رشد کرده اند. وضوح، به طور پیوسته افزایش یافته است و محصولات جانبی مانند نویز دیجیتال، کمتر مشکل ساز بوده اند. بنابراین، به طور منطقی، روند تکامل سنسورها باید با گذشت زمان ادامه یابد. این سنسورهای پیشرفته ممکن است کلیدی برای ثبت عکس‌هایی با کیفیت بالاتر در آینده باشند.

۲- دوربین های فشرده تر

این پیش بینی احتمالاً برای اکثر مردم تعجب آور نخواهد بود. به هر حال، دوربین‌های بدون آینه، از قدرت دوربین‌های DSLR حجیم‌تر، در طول چند سال اخیر بهره برده اند. حتی دوربین های گوشی های هوشمند نیز بی نهایت، قدرتمندتر از یک دهه پیش هستند. دانشمندان تصویربرداری در حال آزمایش هستند و به گام‌هایی در جهت ایجاد دوربین‌هایی که از اپتیک سنتی بسیار فاصله دارند، ادامه می‌دهند. در واقع، یکی از محققین CalTech در حال طراحی یک دوربین تخت و انعطاف پذیر است که کاملاً فاقد قطعات متحرک، آینه یا لنز می باشد.

۳- ارتقای صنعت عکاسی روزنامه نگاری

با بهبود دوربین ها، آنها به طور قابل توجه، در دسترس و مقرون به صرفه خواهند بود. مردم بیش از هر زمان دیگری دوربین در دست دارند و طبیعتاً اکثر این افراد از دوربین های خود برای مستندسازی محیط اطراف خود استفاده می کنند.

این پیشرفت ها می تواند اوج فتوژورنالیسم باشد و احتمالاً باعث می شود که مردم بیشتر به دنبال عکاسی خبری باشند. در نتیجه، داستان سرایی بهبود خواهد یافت و عکاسی ممکن است نقش بزرگتری را برای تغییر سمت و سوی اهداف سیاسی ایفا کند.

۴- فن آوری یکپارچه و منظم تر

هر روز که می گذرد، روش های نوآورانه ای برای ظهور فناوری های در حال توسعه در زندگی روزمره ما توسعه می یابد. عکاسی نیز از این قاعده مستثنی نیست و بسیاری از محققان در تلاش هستند تا فاصله بین انسان و دوربین را پر کنند. به عنوان مثال، سامسونگ یک دوربین لنز تماسی را به ثبت رسانده است که مستقیماً روی چشم انسان قرار می گیرد!!

۵- دوربین های عکاسی هوشمند

دوربین های عکاسی در حال حاضر تقریباً هوشمند هستند. در آینده، دوربین ها ممکن است به سمت فناوری بیومتریک، ارتقا یابند. یعنی از طریق ورودی حسی، دوربین ها ممکن است بتوانند دستورات را تفسیر کرده و از راه دور کنترل شوند. به عنوان مثال، برای دوربین های لنزی تماس چشمی، دو پلک زدن پشت سر هم، یک نوردهی را ایجاد می کند، در حالی که یک چشمک زدن خفیف، ممکن است باعث زوم کردن لنز در یک صحنه شود.

۶- لنزهای همه کاره در دوربین عکاسی

شرکت ها در سراسر جهان تمام تلاش خود را برای اختراع مجدد لنز دوربین انجام می دهند. مطمئناً می‌توان انتظار داشت که مدل‌های دیجیتال جدید، قابل جایگزینی با مدل های سبک تر باشند که حمل آنها ساده تر است.

۷- راه حل های جایگزین برای کاهش مصرف انرژی

همچنین می‌توان انتظار داشت که در سال‌های آینده شاهد تغییرات عمده‌ای در مصرف برق دوربین‌هایمان باشیم. در حال حاضر، اکثر شرکت ها ساخت باتری های قدرتمند با عمر طولانی را در اولویت قرار داده اند. در آینده، ممکن است استفاده از دوربین‌های مجهز به پنل‌های خورشیدی با کارآیی بالاتر، معرفی شوند.

۸- فرمت های مختلف در عکاسی

در قدیم، عکاسان از صفحات شیشه ای و انواع قلع برای ضبط تصاویر استفاده کردند. سپس عکس ها به فیلم تبدیل می شدند. امروزه اکثر عکاسان به صورت دیجیتالی کار می کنند. اما سوال اینجاست که بعد از عکاسی دیجیتال، چه چیزی به این صنعت معرفی می شود؟

به نظر می رسد، نمایش هولوگرام سه بعدی که در فیلم های علمی- تخیلی نمایش داده می شود، ممکن است چندان دور از واقعیت نباشد. دریافت کنندگان جایزه صلح نوبل، این فناوری را توسعه داده اند.

۹- نرم افزارهای هوشمندتر

همانطور که دوربین ها پیشرفته تر می شوند، نرم افزاری که استفاده می کنیم نیز پیشرفت خواهد کرد. به زودی، نرم افزارهایی ارائه می شود که ممکن است بهترین عکس های ما را انتخاب کرده، ویرایش کنند و به اشتراک بگذارند.

۱۵ تا از بهترین مؤسسات جهان برای تحصیل در رشته عکاسی

عکاسی، هنر ثبت احساسات، نقاط عطف و یا خاطرات در یک رسانه دیجیتال است. هنر عکاسی، در طول سال‌ها، از پولاروید سیاه و سفید گرفته تا عکس‌های سرعتی رنگارنگ مدرن، انجام می‌شود. ما به وضوح می‌توانیم ببینیم که عکاسی پیشرفت زیادی کرده است و خیلی سریع در حال رشد است. آموزشگاه های خوب در رشته عکاسی می توانند به فرد کمک کنند تا به یک عکاس موفق تبدیل شود.

اگر می خواهید یک عکاس موفق شوید، مهم است که رشته عکاسی را در مدارس عکاسی حرفه ای یا بهترین دانشگاه های جهان بیاموزید. در قسمت زیر، تعدادی از مدارس و دانشگاه های خوب عکاسی در جهان را برای شما فهرست کرده ایم.

۱- موسسه هنر کالیفرنیا – مدرسه عکاسی

(California Institute of Arts – Photography school)

موسسه هنرهای کالیفرنیا یکی از کالج های پیشرو در زمینه هنرهای تجسمی و نمایشی در ایالات متحده است. این یک موسسه خصوصی است که در سال ۱۹۶۱ تأسیس شده است. بنابراین اگر آماده تبدیل شدن به بهترین عکاس هستید، می توانید از موسسه هنر کالیفرنیا شروع کنید، زیرا این یک مدرسه خوب و یکی از ۵ مدرسه برتر عکاسی در جهان است.

۲- مدرسه هنرهای کاربردی سر جی جی، بمبئی – مدرسه عکاسی

(Sir JJ School of Applied Arts, Mumbai – Photography school)

نیازی به توضیح بیشتر در مورد این موسسه بزرگ نیست چرا که به طور مداوم، فارغ التحصیلان هنرمند و مشهور را در طول سال ها آموزش داده است. اکثر دانشجویانی که در مقطع لیسانس در رشته عکاسی ثبت نام می کنند، علاقه دارند هنر خود را به عنوان شغل، و نه به عنوان یک سرگرمی دنبال کنند. اگر می خواهید یک عکاس تجاری تمام عیار شوید، سرمایه گذاری چهار ساله در این مدرسه عکاسی حرفه ای، بهترین سرمایه گذاری زندگی شما خواهد بود.

۳- موسسه ملی طراحی، احمدآباد – دانشکده عکاسی

(National Institute of Design, Ahmedabad – Photography school)

علاقه مند به دریافت مدرک در رشته عکاسی معاصر، تاریخ و …، هستید؟ پس سعی کنید از موسسه ملی طراحی در احمدآباد پذیرش بگیرید. برای اکثر عکاسان مشتاق، ورود به این مؤسسه مشهور، بسیار رویایی است! در این مؤسسه، مدرک تحصیلات تکمیلی طراحی عکاسی به دانشجویان داده می شود که فرصت خوبی برای تحصیل در بریتانیا خواهد بود؛ این یعنی می توانید تجربه خوبی در عکاسی مستند، عکاسی خبری، عکاسی تبلیغاتی و عکاسی مد و … به دست بیاورید.

۴- موسسه هنر در سانفرانسیسکو – آموزشگاه عکاسی

(The Arts Institute – Photography school)

نکته شگفت انگیز در مورد موسسه هنر این است که در اکثر کشورها شعبه هایی دارند و اگر امکان حضور فیزیکی در کلاس ها وجود ندارد، می توانید برای تحصیل و دریافت مدرک آنلاین، به صورت مجازی در دوره های آن شرکت کنید. موسسه هنر سانفرانسیسکو، یکی از بهترین مدارس برای هنر و رشته عکاسی است.

۵- موسسه عکاسی SPEOS، پاریس، فرانسه – مدرسه عکاسی

(SPEOS Photographic Institute, Paris, France – Photography school)

موسسه عکاسی اسپئوس در پاریس، یکی از آن مدارسی است که در حال حاضر جایگاه معتبری را به دست آورده است، اگرچه یک مرکز تازه وارد در دنیای دانشکده های عکاسی محسوب می شود. Speos در ژانویه ۱۹۸۵ توسط عکاس فرانسوی پیر-ایو ماهه (Pierre-Yves Mahé )، که به دلیل سبک و تکنیک نوآورانه خود شناخته شده است، تأسیس شد.

از زمان تأسیس در سال ۱۹۸۵، این مدرسه بیش از ۳۶۰۰ دانش آموز را آموزش داده است. Speos توسط دولت فرانسه، معتبر شناخته شده است و با غول های دنیای عکاسی جهان، از جماه گاما، رویترز، نیکون، کانن، مینولتا، کونیکا و فوجی فیلم، همکاری کرده است. همچنین، برنامه آموزشی مدرسه توسط کمیته ملی فرانسه، برای صدور گواهینامه حرفه ای، تایید شده است.

۶-کالج پراویدنس در رود آیلند

(Providence College in Rhode Island)

رشته های هنری استودیو کالج پراویدنس، به دریافت مدرک لیسانس هنر منجر می شود و دانشجویانی که رشته عکاسی را انتخاب می کنند، باید ایده های خلاقانه را دنبال کنند و در عین حال، جنبه فنی عکاسی را نیز یاد بگیرند. اینجا یکی از بهترین کالج ها برای تحصیل در رشته های عکاسی است.

۷-دانشگاه جان براون، آرکانزاس

(John Brown University, Arkansas)

با تحصیل دوره لیسانس در رشته عکاسی، در دانشگاه جان براون، کلاس هایی را در زمینه طراحی، تاریکخانه، مستندسازی اجتماعی و عکاسی تجاری را فرا می گیرید. دانشجویان می توانند در این رشته، با حوزه های عکاسی استودیویی، عکاسی هنرهای زیبا و عکاسی خبری به خوبی آشنا شوند.

۸-کلاس های عکاسی کشور نیویورک (NYC)

(Photography classes New York country (NYC))

کلاس های منظمی در نیویورک برای یادگیری سبک های مختلف عکاسی، نورپردازی و کار بر روی فتوشاپ ادوبی برگزار می شود. افراد می توانند کلاس ها را بر اساس ترجیح خود انتخاب کنند. اعتبار برای ثبت نام در این کلاس ها مهم است. بنابراین قبل از ثبت نام در کلاس ها تحقیق کنید.

۹-ایالت بوفالو نیویورک

(Buffalo State (SUNY) – NYC)

این مؤسسه، وابسته به دانشگاه ایالتی نیویورک (SUNY) است. این مرکز، مدرک معمولی در رشته عکاسی را ارائه می دهد و دوره هایی را در عکاسی استودیو برگزار می کند. در کلاس‌های دوره کارشناسی، تکنیک‌های فیلم‌سازی، مجسمه‌سازی، طراحی، چاپ‌سازی آموزش داده می‌شود تا مهارت‌های عکاس جوان را افزایش دهد.

۱۰- موسسه فناوری مد نیویورک

(Fashion Institute of Technology – NYC)

این مؤسسه وابسته به دانشگاه ایالتی نیویورک (SUNY) است. این دانشگاه در منهتن واقع شده است و هم گواهینامه دوره های کوتاه مدت و هم مدرک دوره های بلند مدت را ارائه می دهد. به فراگیران آموزش داده می‌شود که از نرم‌افزار adobe photoshop استفاده کنند و کلاس‌های عکاسی دیجیتال، نورپردازی و متدهای اتاق تاریک را پست سر بگذرانند. این مؤسسه همچنین یک دوره کاردانی ۲ ساله دارد که دانشجویان بتوانند در مورد چاپ سیاه و سفید، پردازش دیجیتال و روتوش تصویر، اطلاعاتی را بیاموزند.

۱۱-دانشگاه نیویورک – نیویورک

(New York University – NYC)

در این دانشگاه، دوره های لیسانس هنرهای زیبا در رشته عکاسی و تصویربرداری ارائه می شود. می توانید گرایش های عکاسی سرمقاله، پرتره، نورپردازی و عکاسی خبری را انتخاب کنید. دانش آموزان می توانند استفاده از نرم افزارهای Adobe Indesign و Adobe Photoshop را بیاموزند. امکانات کارآموزی نیز برای کسب تجربه کاری در دسترس است.

۱۲-دوره های عکاسی سیدنی

(Photography courses Sydney)

کلاس های منظمی در سیدنی برگزار می شود و هدف آن، آموزش سبک های مختلف عکاسی، نورپردازی و کار بر روی فتوشاپ ادوبی است. اگر برای تحصیل در رشته عکاسی عجله دارید می توانید دوره های یک روزه یا نیم روزه این مجموعه ها را انتخاب کنید.

۱۳-دانشگاه سیدنی

(University of Sydney)

در این دانشگاه، دوره هایی در زمینه فیلمبرداری DSLR، مبانی عکاسی عکاسی، مبانی در Adobe Photoshop ارائه می گردد. با استفاده از دوربین دیجیتال می توانید عملکردهای اصلی لنز دوربین، دیافراگم، سرعت شاتر و فلاش را یاد بگیرید. می‌توانید انواع کلاس‌های رشته عکاسی از جمله عکاسی خیابانی، عکاسی خیابانی شبانه، عکاسی HDR، تصاویر سبک سیاه و سفید، کار در تاریکخانه دیجیتال، دوره کتاب‌سازی دیجیتال، دوره اپل آی ‌پد برای عکاسان و بسیاری موارد دیگر را انتخاب کنید. کلاس های آخر هفته یا کلاس ۴-۵ جلسه ای برای هر دوره ارائه می شود. کلاس های عکاسی آنلاین نیز برگزار می گردد.

۱۴-مرکز عکاسی استرالیا سیدنی

(Australian Centre for Photography – Sydney)

در این مرکز آموزشی، دوره های اصلی در زمینه دوربین، DSLR برای مبتدیان و نورپردازی ارائه می شود. اگر به دنبال دوره های تخصصی هستید، می توانید رشته عکاسی مد، عکاسی منظره، عکاسی خیابانی، استودیو پرتره، لایت روم، فتوشاپ برای مبتدیان، عکاسی مستند، عکاسی سیاه و سفید، نورپردازی پرتره، تکنیک های فلاش برای مبتدیان و بسیاری دیگر را انتخاب کنید.

۱۵-Veridiumphoto سیدنی

(Veridiumphoto – Sydney)

این دانشکده، یک دوره یک روزه عکاسی را هم به عکاسان آماتور و هم به عکاسان حرفه ای ارائه می دهد. اگر دوستان خود را هم معرفی کنید، می توانید از تخفیف برخوردار شوید. آنها دوره هایی در زمینه عکاسی در شب دارند که می توانید با تکنیک های نورپردازی آشنا شوید. همچنین می توانید از دوره های آموزشی خصوصی ویژه، با توجه به نیازهای خود، استفاده کنید.

جمع بندی 

اگر تصمیم خود را گرفته اید که یک عکاس حرفه ای شوید، مهم است که در یکی از رشته های عکاسی در بهترین دانشگاه تحصیل کنید، یا مدارس برتر عکاسی و مراکز معتبر را انتخاب کنید که کلاس های تخصصی را ارائه می دهند. امروزه در ایران و جهان، دانشگاه های خوبی هسستند که گرایش های عکاسی حرفه ای را در دانشکده های عکاسی تدریس می کنند. اگر برای دریافت مدرک دانشگاهی، ۴ ساله یا بیشتر، وقت ندارید، در دوره‌های عکاسی یا کلاس‌های عکاسی کوتاه مدت ثبت‌نام کنید تا بتوانید توسط عکاسان مجرب آموزش ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *