همه پدرها و مادرها آرزو دارند که فرزندی باهوش داشته باشند. توصیه های زیادی برای افزایش هوش جنین به مادران باردار ارائه می شود که هر کدامشان در جایگاه خود، ارزشمند هستند. یک مادر باردار می تواند با انجام کارهای ساده و مراقبت های اصولی، سلامت خود و جنین را فرآهم کند. کارهایی مانند گوش دادن به موسیقی، کتاب خواندن، ورزش های مناسب، تغذیه سالم، بهترین روش ها برای افزایش هوش جنین هستند. در این مطلب می خواهید بیشتر و مفصل تر در این باره صحبت کنیم.

آیا می دانید که مادران باردار می توانند با انجام یک سری کارهای ساده، هوش جنین خود را افزیش دهند؟ بله؛ درست است! این موضوع در تحقیقات پزشکی به اثبات رسیده و پزشکان برخی از توصیه های لازم را به مادران باردار ارائه می دهند.

همه پدران و مادران آرزو دارند که فرزندانی باهوش داشته باشند تا در آینده بتوانند موفقیت های بیشتری کسب کنند. جالب است که بدانید مادران باردار می توانند هوش جنین خود را افزایش دهند! انتخاب های یک مادر باردار، زمانی که جنین در رحم او در حال رشد و تکامل است، تعیین می کند که میزان بهره هوشی او و توانایی هایش چقدر باشد! کارهایی که مادر باردار انجام می دهد به طور قابل توجهی بر مغز کودک تأثیرگذار است.

ما در ادامه می خواهیم به انواع روش هایی اشاره کنیم که برای افزایش هوش جنین به مادران باردار توصیه می شود. اگر برای باردار شدن برنامه ریزی می کنید، یا اگر در ابتدای ماه های بارداری هستید، این نکات را به خاطر بسپارید. به دنیا آوردن نوزاد سالم و باهوش، آرزوی همه پدرها و مادرها است.

چند توصیه مفید برای مادران باردار، در افزایش هوش جنین!

۱- ورزش های مناسب انجام دهید

یکی از بهترین کارهایی که مادران باردار می توانند برای سلامت جنین خود انجام دهید، ورزش کردن است. لازم نیست مارتن انجام دهید، یا روی تردمیل بدوید!

کمی پیاده روی آهسته، یک طبیعت گردی سبک، جریان خون را در محیط اطراف رحم افزایش می دهد و می تواند بر سلامت مغز کودک شما تأثیر بسیار عالی داشته باشد. این کار به افزایش هوش جنین کمک می کند و عملکرد مغز را در دوران کودکی او بهبود می بخشد. ورزش های هوازی برای مادران باردار، منجر به رشد کودکانی می شود که درک فضایی بهتری دارند!

۲- از مواد الکلی، انواع مواد مخدر و نیکوتین دار خودداری کنید

سیگار کشیدن و مصرف هر گونه مواد نیکوتین دار، سلامت جنین را به خطر می اندازد. مادران باردار باید به این موضوع بسیار اهمیت بدهند. مواد الکلی باعث بروز نقص های مادرزادی شده و ناتوانی های یادگیری را در دوران مدرسه برای کودک ایجاد می کند.

۳- ماهی بخورید

یکی از بهترین روش های افزایش هوش جنین، داشتن تغذیه مناسب است. خوردن ماهی، یک توصیه پزشکی و تغذیه ای برای همه مادران باردار است. غذاهای دریایی حاوی چربی های سالم هستند که به افزایش ضریب هوشی جنین بسیار کمک می کند. ماهی های سالمون و ساردین، بهترین غذاهای دریایی برای مادران باردار هستند.

یک نکته تغذیه ای مهم درباره مواد غذایی حاوی چربی های سالم، مصرف سبزیجات برگدار و انواع آجیل است. سبزیجات با برگ های سبز، حاوی مقادیر کافی آهن هستند که به جریان اکسیژن رسانی به جنین بسیار کمک می کند. انواع آجیل از جمله مغز گردو و بادام، منبع خوبی از نیاسین و پروتئین است که به رشد مغز نوزاد کمک خواهد کرد.

۴- تخم مرغ بخورید

خوردن تخم مرغ برای مادران باردار، موجب می شود که هوش جنین بالاتر برود و حافظه بهتری در دوران تحصیلی خود داشته باشد. زرده تخم مرغ حاوی کولین است که برای سلامت مغز نوزاد بسیار مفید است.

۵- موسیقی گوش کنید و با جنین صحبت کنید

وقتی جنین در رحم مادر رشد می کند، صداها را می شنود و به آنها پاسخ می دهد. از این شگفتی می توانید برای افزایش هوش جنین بهره ببرید. مادران باردار می توانند موسیقی آرامش بخش و شاد گوش کنند و با نوزاد خود صحبت کنند. جنین در شکم مادر، نسبت به ملودی موسیقی و انرژی مثبت که ایجاد می کند، واکنش نشان می دهد و مادر این واکنش ها را متوجه می شود.

۶- سطح عملکرد تیروئید خود را چک کنید

در دوران بارداری، اگر سطح تیروئید شما ناپایدار باشد، می تواند بر جنین تأثیر بگذارد. کمبود تیروئید در مادر بر ضریب هوشی کودک تأثیر دارد.

سعی کنید از یک رژیم غذایی متعادل و سالم استفاده کنید که حاوی مقدار زیادی سدیم باشد. در صورتی که احساس می کنید میزان ید لازم را در رژیم غذایی خود دریافت نمی کنید، نمک و ماست یددار را در رژیم غذایی خود بگنجانید. بهتر است یک دستور غذایی سالم را زیر نظر پزشک متخصص تغذیه مادران باردار، رعایت کنید.

۷- برخی از مکمل های مناسب را مصرف کنید

در دوران بارداری، بدن مادر به تغذیه اضافی نیاز دارد. اگرچه یک وعده غذایی سالم، تغذیه کافی را برای او فراهم می کند، اما برای سلامتی نوزاد، و یک زایمان آرام، مادران باردار باید مکمل های بیشتری مصرف کنند.

بسیاری از مکمل‌های دوران بارداری مانند ویتامین‌ها و مکمل‌های حاوی اسید فولیک در بازار موجود است. هر دوی این عناصر، نقش مهمی در رشد سلول های مغزی نوزاد دارند. با این حال، لازم است قبل از مصرف هر گونه مکمل، با پزشک خود مشورت کنید.

۸- روزانه چند دقیقه ای را زیر نور آفتاب بگذرانید

یک توصیه مهم برای مادران باردار، با هدف افزایش هوش جنین این است که حداقل ۲۰ دقیقه را زیر نور خورشید بگذرانند. این باعث می شود که مقدار کافی ویتامین D دریافت کنند. این ویتامین برای رشد استخوان ها و سلامت مغز نوزاد، بسیار اهمیت دارد.

۹- سطح استرس خود را کنترل کنید

سلامت روانی مادر باردار برای رشد کودک بسیار مهم است. استرس در دوران بارداری، زمینه ساز بروز افسردگی و کاهش شناخت عصبی در نوزادان است. بنابراین، مادران باردار باید اضطراب و استرس خود را به شدت کنترل کنند.

یک مادر باردار می تواند با گوش دادن به موسیقی، قدم زدن، ورزش ملایم، تغذیه سالم، صحبت کردن با همسر، مقدار زیادی از استرس دوران بارداری خود را کاهش بدهد. این شرایط موجب می شود که جنین هم در آرامش بیشتری باشد.

جمع بندی

سلامت مادران باردار، همراستای سلامت جنین اهمیت دارد. تغذیه سالم، ورزش های مناسب و سبک، گوش دادن به موسیقی، حضور در میان دوستان و یک محیط شاد، از جمله مواردی هستند که کمک می کنند استرس مادر باردار کاهش پیدا کند و جنین نیز در آرامش باشد.

با نکاتی که در این مطلب به آنها اشاره کردیم، به راحتی می توانید هوش جنین خود را افزایش داده و دوران بارداری سالم و لذت بخشی را پشت سر بگذارید. همه موارد را زیر نظر پزشک متخصص دنبال کنید و هیچ کاری را خودسرانه انجام ندهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *