Hart Main، یک نوجوان کارآفرین است که وقتی ۱۳ ساله بود، ایده ای بسیار جالب به ذهنش خطور کرد! او با بررسی های عطرهایی که خواهرش استفاده می کرد، به این فکر افتاد که عطرهایی تهیه کند که مختص آقایان باشد! بنابراین، رایحه را با هنر شمع سازی تلفیق کرد و توانست شمع هایی بسازد که رایحه ای مخصوص آقایان دارد! به نظر شما جالب نیست؟

پس با ما همراه شوید تا کمی بیشتر درباره زندگینامه Hart Main، ابداعات او و ایده های کارآفرینی اش صحبت کنیم.

در جامعه مدرن امروزی، دور از انتظار نیست اگر ببینیم که نوجوانان می توانند به اجرای ایده های بسیار جذاب و خلاقانه دست بزنند! یکی از این نوجوان ها، فردی به نام هارت مین، Hart Main بود که وقتی ۱۳ سال داشت، توانست یک ایده کارآفرینی بسیار پرسود و پرطرفدار را اجرا کند!

ماجرای ایده کارآفرینی هارت مین چه بود؟

هارت مین، در اوهایو زندگی می کرد، و توانست طیف وسیعی از شمع‌ ها را با رایحه مردانه خود تولید کند. این ایده را از تنوع عطرهایی گرفت که خواهرش از آنها استفاده میکرد. در روزهای شروع کار، Hart Main، در اوقات فراغت خود، شمع‌ها را در آشپزخانه تولید می ‌کرد، اگرچه امروز، با رشد و توسعه کسب‌وکار موفق او، تولید این شمع ها اکنون برون‌سپاری می شود.

شمع‌ها در واقع در داخل قوطی‌های خالی سوپ آماده ساخته می شدند. او ابتدا قوطی ها را تمیز می کرد و سپس با یک ترکیب موم اختصاصی، ساخته شده از موم کاملاً طبیعی، آنها را پر می کرد. هارت مین، نام برند خود را ManCans گذاشت.

رایحه های موجود در شمع ها، بویی شبیه به بیکن، دود پیپ، آتش و … داشتند و با قیمت ۹.۵۰ دلار فروخته می شدند. این شمع ها در فروشگاه های منتخب در اوهایو و سراسر ایالات متحده و همچنین به صورت آنلاین در دسترس هستند.

ایده تولید شمع با رایحه مردانه چطور به ذهن Hart Main خطور کرد؟

وقتی خواهر هارت مین، برای جمع‌آوری کمک مالی مدرسه شمع می‌فروخت، همگی رایحه دخترانه داشتند و این مورد علاقه هارت مین نبود. او به این فکر افتاد که آیا ممکن است شمع هایی وجود داشته باشد که فقط مورد پسند آقایان واقع شوند؟

او روزهای زیادی در اینترنت جستجو کرد و اطلاعات مختلفی را درباره انواع رایحه و عطر به دست آورد. سپس با بودجه ای که از والدین خود و برخی از آشنایان دریافت کرد توانست وسایل ابتدایی کارش را بخرد. چیزی نگذشت که اطراف محیط زندگی او در داخل خانه، پر شد از قوطی هایی که خالی بودند و قرار بود به شمع با رایحه مردانه تبدیل شوند.

هارت مین چطور کسب و کار خانگی خود را توسعه داد؟

در بهار ۲۰۱۱ بود که عملیات تولید شمع، از محیط آشپزخانه به فضای کوچکی در انباری منتقل شد و حدود پنج کارمند برای کمک به ساخت شمع استخدام شدند. در ژانویه ۲۰۱۴، برند ManCans، در لیسبون، با هدف تولید و توزیع شمع‌ها، به تولید کامل رسید. تقریباً در همان زمان، هارت مین، برند زنانه Main SheCans را راه‌اندازی کرد، که یک خط تولید شمع با رایحه‌های مورد علاقه خانم ها را هدف قرار می‌داد.

شاید برایتان تعجب آور و اندکی خنده دار باشد، اما باید بگوییم انگیزه هارت مین برای راه اندازی کسب و کار خانگی و کسب درآمد، به دست آوردن پول کافی برای خرید دوچرخه مورد علاقه اش بود! و جالب تر اینکه او تصمیم داشت بعد از به دست آوردن این پول، کسب و کارش را کنار بگذارد!

اما بر خلاق تصور، برند ManCans بسیار سریعتر از آنچه او فکر را می کرد، گسترش یافت و به محبوبیت رسید، و محصولات او در حدود ۱۵۰ فروشگاه در سراسر کشور توزیع شدند. شهرت این برند به اندازه ای قوی شد که هارت مین نمی توانست آن را متوقف کند! او اکنون به بسیاری از مراکز بی خانمان ها کمک مالی می کند و سعی دارد رایحه های جدید را به بازار معرفی نماید.

چرا هارت مین در راه اندازی کسب و کار خود موفق شد؟

یکی از دلایلی که باعث شد هارت مین تا این حد، کارآفرین موفقی باشد این بود که به ایده ذهنی خود عمل کرد. شمع‌های معطر مردانه می‌توانست فقط به شکل یک شوخی، یا تصور ذهنی، باقی بمانند، اما او این مفهوم مجذوب ‌کننده را دنبال کرد و برند ManCans را ساخت. اهداف عملی او همچنین به این شرکت کمک کرد تا شهرت خوبی داشته باشد. یک موضوع بسیار چشمگیر است که هارت مین چگونه با موفقیت توانست کسب و کارش را از یک پروژه موقت، به یک تلاش بلند مدت تغییر دهد.

از زندگینامه Hart Main چه درس هایی می توانیم بگیریم؟

نگاهی که Hart Main به موضوع کارآفرینی و نوآوری دارد، الهام بخش همه کارآفرینان است، بخصوص درس های زیادی برای نوجوانان دارد. او کوچکترین شکاف یک بازار خاص را دید و از فرصت استفاده کرد و آن را پر نمود. این دیدگاهی است که کارآفرینان باید از آن استفاده کنند؛ رویاها، ایده ها یا پروژه های ما هر چه باشد، اگر بذری بکاریم، از آن ایده بسیار کوچک، ثمره ای بزرگتر از آن چیزی که می توانیم تصور کنیم به دست می آید.

اولین قدم، بسیار کوتاه و ساده است، اما ایده اولیه شما به تدریج باید بارها و بارها، شاید ۱۰۰ بار، تغییر کند تا بتوانید موفقیت نهایی را به دست بیاورید. هر ایده ای دارید، همین حالا دست به کار شوید و نترسید!

به عقیده Hart Main، هرگز ایده ای را به خاطر اینکه کوچک و بی اهمیت است، دور نیندازید. ایده ها هیچ وقت مسخره نیستند، و شاید همه زندگی شما را تغییر دهند. خجالت نکشید و پیش بروید. هارت مین به همه نوجوانان می گوید، ذهن خود را محدود نکنند؛ او به همه همسالان خود می گوید فکر نکنید جوان هستید و نمی توانید کاری کنید؛ باید تلاش کنید تا به اهدافتان برسید. حتی اگر شکست خوردید، مجدداً شروع کنید.

جمع بندی 

Hart Main، هارت مین، یک نوجوان کارآفرین بود که در سال ۲۰۱۱ توانست ایده تولید شمع های با رایحه مردانه را اجرا کند. او کار خود را از داخل آشپزخانه خودشان شروع کرد و پس از یک دوره توانست محصولات بیشتری بفروشد و یک کارگاه راه بیاندازد. امروز می بینیم که برند Man Cans به این کسب و کار تعلق دارد و بسیار محبوب است.

همه نوجوان می توانند از زندگی نامه هارت مین، درس های زیادی بگیرند و در ایده پردازی و کارآفرینی بسیار موفق شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *